REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Trwa odliczanie do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w Gimnazjum nr 1 licytacje mamy już za sobą. Zgodnie z tradycją szkoły, odbywa się tam minifinał.

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W Gimnazjum nr 1 mieści się jeden ze skarżyskich sztabów WOŚP. Zanim w dzień ogólnopolskiego finału wolontariusze z Jedynki wyjdą na ulicę, organizują w swojej szkole aukcje, którym towarzyszą występy artystyczne. Był to już 18. finał w szkole.

I tym razem na aukcję trafiły ciekawe gadżety, pochodzące zarówno od sponsorów, jak i samej fundacji Jurka Owsiaka. Ubrania, kalendarze, zegary, obrazy, akcesoria sportowe i wiele innych licytowali uczniowie szkoły, zaproszeni uczniowie innych skarżyskich szkół, w tym absolwenci Jedynki uczący się w Erblu czy Mickiewiczu, oraz goście, wśród których byli m.in. samorządowcy.

I to właśnie jeden z przedstawicieli samorządu, radny miejski Mariusz Bodo, rozpoczął z sukcesem i z bardzo dobrym wynikiem „walkę” o gadżety – wylicytował koszulkę WOŚP za 450 złotych. Ostro licytowała również Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która zgarnęła kilka ciekawych przedmiotów.

Z dorosłymi dzielnie licytowały się dzieci z Trzynastki, które wcześniej przeprowadzały zbiórki pieniędzy w swoich klasach.

Tradycją finału w gimnazjalnej Jedynce jest też pieczenie ciast, a pieniądze z ich sprzedaży również trafiają na konto Orkiestry.

Licytacje przeplatane były występami artystycznymi. Występowali uczniowie szkoły – gitarzysta Jan Markowski czy zespół cheerleaderek Angels – oraz gościnnie zespoły ze szkół średnich – Black Out i Doba Czadu.

Efekt piątkowych licytacji to ponad 6300 złotych. W niedzielę wolontariusze ze sztabu w Gimnazjum nr 1 ruszą na ulice, aby jeszcze powiększyć tę kwotę.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to