Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego zamknięta z powodu zalania pomieszczeń – ruszyła zbiórka

1623
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego mieszcząca się w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Aptecznej w budynku Przychodni Miejskiej nr 2 będzie zamknięta do odwołania. Powodem jest zalanie pomieszczeń w wyniku awarii rur ciepłowniczych.

W miniony piątek pomieszczenia budynku przychodni, gdzie działa wypożyczalnia, zostały zalane przez wodę z rur ciepłowniczych. Zawilgoceniu uległo nie tylko pomieszczenie, ale i znajdujący się tam sprzęt. – Nie jesteśmy w stanie dziś określić,  w jakim stopniu odzyskamy sprzęt i kiedy zalane pomieszczenia będą nadawały się do użytku i czy w ogóle będą się nadawać. Część sprzętu na pewno jest nie do uratowania, a reszta wymaga generalnego czyszczenia. Przeżywamy to bardzo. Składamy serdeczne podziękowania strażakom Państwowej Straży Pożarnej, którzy jako jedyni natychmiast pospieszyli nam z pomocą i wypompowali wodę z zalanych pomieszczeń – mówi Danuta Janiec, prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, które prowadzi wypożyczalnię.

Stowarzyszenie nie dysponuje żadnym pomieszczeniem, w którym mogłoby kontynuować wypożyczanie sprzętu. Tymczasowo korzysta z pomieszczeń w swojej siedzibie przy ul. Kościuszki 38. Tam należy zwracać sprzęt i tam można wnieść opłaty za wynajem.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Otwarcie wypożyczalni nastąpiło w 2013 roku i od tamtego czasu, jak dodaje Danuta Janiec, podpisano ponad 500 umów wypożyczenia sprzętu. Wypożyczalnia ma do dyspozycji ok. 600 sztuk różnego rodzaju urządzeń ułatwiających funkcjonowanie osobom mającym problemy z poruszaniem się. Wypożyczyć można m.in.: wózki inwalidzkie, balkoniki, kule łokciowe i pachowe, trójnogi i czwórnogi. – Taki sprzęt jest naprawdę potrzebny, szczególnie ludziom starszym, po urazach, po rehabilitacji – dodaje Danuta Janiec.

Wypożyczalnię można wesprzeć finansowo w powrocie do pełni funkcjonalności poprzez internetową zbiórkę „Uratujmy Wypożyczalnię” pod adresem: https://pomagam.pl/uratujmy

Numery kontaktowe do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego pozostają bez zmian: 41 25 15 964 lub 663 378 265.

fot. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
fot. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
fot. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
fot. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

 

Danuta Janiec - Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego