REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Biblioteka publiczna w Skarżysku-Kamiennej już w trzecie wakacje z rzędu przeprowadziła akcję „Zabierz książkę na wakacje”. Kilkaset książek trafiło w ręce mieszkańców Skarżyska i nie tylko.

Gdy wypożyczamy książkę z biblioteki, koniecznie musimy ją zwrócić w wyznaczonym terminie. Jeśli nie – bibliotekarze z dużym prawdopodobieństwem naliczą nam karę pieniężną za przetrzymanie.

A w akcji „Zabierz książkę na wakacje” jest całkiem inaczej. Otrzymanej książki oddawać nie trzeba. Co więcej, bibliotekarze wręczają je z własnej inicjatywy. Po przeczytaniu można z książkami zrobić, co się chce. Jedną z zalecanych opcji jest puścić je dalej w obieg.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W te wakacje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej rozdawała książki w trzech odsłonach akcji. Zaczęło się to podczas Dni Skarżyska 2023, kiedy nowych właścicieli znalazło ok. 400 książek.

Potem, dwukrotnie, bibliotekarze wyszli na ulice Skarżyska i rozdawali książki przechodniom. Jednym z obdarowanych był Adam Ciok, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego. A że otrzymał książkę tuż przy budowanym przez Powiat Skarżyski rondzie na Dolnej Kamiennej, zapytaliśmy go o postępy budowy. Zapewnił, że wszystko idzie zgodnie z planem i rondo będzie gotowe w terminie, czyli na jesieni tego roku.

Bibliotekarze pojawili się też na skarżyskim dworcu kolejowym, gdzie idea akcji pasowała chyba najbardziej. Książki otrzymali podróżni oraz kierownik jednego z pociągów.

Część rozdawanych książek stanowiła niespodziankę. Były one zapakowane w papier, więc przy wręczeniu stanowiła niespodziankę dla obdarowanych.

Jak mówi koordynatorka akcji Justyna Ogrodowicz, na ulicach Skarżyska do odbiorców trafiło ok. 150 książek.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to