Tunel pod torami już pewny. Zarząd Województwa daje ponad 31 milionów

1098

Zarząd województwa świętokrzyskiego podjął decyzję o dofinansowaniu budowy tunelu pod torami w bliskim sąsiedztwa dworca PKP w Skarżysku. Tunel zastąpi wysłużona kładkę i ułatwi też przejazd rowerem pomiędzy Dolną Kamienną a Przydworcowym.

O budowie tunelu mówi się już od lat. Upadła, niestety, koncepcja budowy tunelu samochodowego, ale zamiast niego powstanie tunel pieszo-rowerowy. Będzie on przebiegał mniej więcej po śladzie obecnej kładki pieszej.

Jak zapewnia wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak, inwestycja jest już pewna, a prace powinny się rozpocząć w 2019 roku i zakończyć w 2020.

Zarząd województwa świętokrzyskiego przeznaczy na ten cel ponad 31 milionów złotych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Będzie to stanowić 85% całkowitego kosztu budowy tunelu, który ma wynieść blisko 46 milionów złotych. Resztę kwoty wyłoży kolej.

Niezależnie od budowy tunelu, wkrótce remont przejdzie też dworzec PKP oraz wybudowany zostanie nowy wiadukt nad torami kolejowymi.

Budowa tunelu stanęła pod znakiem zapytania:

Walka o tunel: Kolejarze analizują, posłanka interpeluje, starosta i prezydent apelują

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here