REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Czterdzieścioro uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 wzięło udział w tegorocznym obozie narciarski w Murzasichlu. Uczyli się nie tylko jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też brali udział w pozasportowych atrakcjach. Zajęć w stylu szkolnym również nie zabrakło.

Zajęcia w ramach białej szkoły początkowo odbywały się na stokach  Ośrodka Narciarskiego w Murzasichlu. Po kilku dniach spędzonych na nauce uczestnicy obozu odwiedzili stację narciarską na Rusinowym Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. W trakcie pobytu na stoku wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach.

Oprócz jazdy na nartach uczniowie korzystali z wielu atrakcji zimowych w postaci snowtubingu, czyli zjazdu na oponach w śniegowej rynnie oraz lodowiska. Doskonałe warunki narciarskie, świeży śnieg i dobra pogoda, dodatkowo umilały rekreację. Na stoku w Murzasichlu narciarze i snowboardziści rywalizowali w slalomie. Zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni dyplomami.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Podczas białej szkoły nie zabrakło wielu pozasportowych atrakcji. Uczestnicy odwiedzili baseny termalne w Chochołowie malowniczo położone u stóp Tatr. Młodzież przebywała również na zakopiańskich Krupówkach. Na stoku narciarskim w Murzasichlu odbyło się pasowanie tegorocznych debiutantów narciarstwa i snowboardu.

W trakcie obozu narciarskiego uczniowie realizowali zajęcia profilaktyczne poświęcone walce z nałogami, kształtowali postawy prozdrowotne i umiejętności życiowe, wzmacniali poczucie własnej wartości. Wiele miejsca poświęcono bezpiecznemu zachowaniu się na stoku. Ponadto odbywały się zajęcia szkolne – przeprowadzono quiz o geografii i kulturze Podhala.  Dla młodych uczestników białej szkoły zorganizowano konkurs na najciekawsze przebranie, fryzurę i makijaż. Nie zabrakło występów wokalnych i tanecznych.

Podczas spotkania podsumowującego pobyt w Murzasichlu kierownik obozu Edyta Pukowska podkreśliła osiągnięcia uczniów, podziękowała wszystkim uczestnikom za współpracę i bardzo dobre zachowanie. Wręczono dyplomy i słodkie upominki.

Piąta już edycja białej szkoły została zorganizowana przez Edytę Pukowską przy współpracy Beaty Siuszczyńskiej, Moniki Ślusarczyk i Andrzeja Nowaka – nauczycieli Gimnazjum nr 1, którzy również opiekowali się młodzieżą na stoku. Za bezpieczeństwo i naukę jazdy  odpowiadali  trenerzy: grupy snowboardzistów – Tomasz Pukowski, a grupy narciarzy – Andrzej Nowak.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do udanego i bezpiecznego wypoczynku młodzieży gimnazjalnej. Szczególne podziękowania należą się prezydentowi Konradowi Krönigowi, jego zastępcy Krzysztofowi Myszce oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc i udzielone  wsparcie finansowe, które przyczyniło się do realizacji wyjazdu.

Zdjęcia: archiwum szkoły

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to