Zespół cheerleaderek Angels
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Cheerleaderki Angels z Uczniowskiego Klubu Sportowego Celsium zaliczyły bardzo dobry występ podczas rozegranego w Busku-Zdroju Międzynarodowego Turnieju Tańca Cheerleaders.

W kategorii Cheer Dance Freestyle Pom zespół Angels zajął drugie miejsce, ulegając jedynie drużynie z ukraińskiej Odessy. – To nasz wielki sukces w takim zestawie drużyn. Widać, że nasza ciężka praca na treningach przynosi efekty. Jedyna lepsza drużyna to dziewczęta z Odessy, świetnie przygotowane pod względem gimnastycznym – komentuje Edyta Pukowska, trenerka cheerleaderek.

Zespół wystąpił w składzie: Zuzanna Nowek, Julia Malik, Natalia Stobiecka, Magda Pukowska, Elwira Figarska, Oliwia Matysek, Aleksandra Kołodziejczak, Natalia Basiak, Julia Boczek, Sandra Misiak, Eliza Kulig i Klaudia Pliszka.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poza zespołem, w turnieju wystąpił też duet Natalia Stobiecka i Julia Malik, który w kategorii Cheer Jazz Junior zajął drugie miejsce.

Cheerleading w Polsce rozwija się szybko i, jak mówi Edyta Pukowska, staje się dyscypliną sportową, a nie tylko tańcem. W tym roku powstał Polski Związek Cheerleadingu, a w 2024 cheerleading będzie jedną z dyscyplin olimpijskich.

Zespół cheerleaderek Angels działa od 1999 roku i w tym czasie odniósł wiele sukcesów na krajowych turniejach cheerleadingu. W przyszłym roku w planach jest start w mistrzostwach Polski. W klubie działa też młodsza grupa Mini Angels.

Zdjęcia: archiwum klubu