Mistrzostwa Polski Pumptrack 2022 odbyły się w Skarżysku. Skarżyszczanie wśród medalistów

1267
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na pumptracku w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Polski Pumptrack 2022. W rywalizacji na rowerach dobrze spisali się skarżyszczanie.

Skatepark w Skarżysku-Kamiennej w niecały rok od jego otwarcia gościł uczestników kolejnej ważnej imprezy sportowej. Tym razem na pumptracku, który jest jego częścią, odbyły się Mistrzostwa Polski Pumptrack 2022.

Na obiekt zlokalizowany na osiedlu Zachodnie tym razem zjechali się więc najlepsi w Polsce w szybkiej jeździe po pumptracku. Przez całą niedzielę, 17 lipca 2022 roku, walczyli z czasem, aby jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W tym gronie dobrze spisali się mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, Filip Skowron i Mateusz Brylak, którzy reprezentowali klub Domin Sport, Alan Sulima z Akademii BMX Freestyle Filipa Skowrona oraz Kacper Skowron.

Filip Skowron

Elite men – 2. miejsce

Mateusz Brylak

Junior młodszy – 2. miejsce

Kacper Skowron

Amator mężczyźni – 13 lat i więcej – 2. miejsce

Alan Sulima

Amator mężczyźni – 13 lat i więcej – 4. miejsce

 

Wyniki całej imprezy znajdują się na stronie https://wynikizawodow.eu/zawody/55

Najlepsi otrzymali medale wraz z gratulacjami od zastępcy prezydenta Skarżyska Andrzeja Brzezińskiego oraz radnego skarżyskiej rady miejskiej Mariusza Bodo.

Jednocześnie z mistrzostwami na skateparku odbywał się piknik rowerowy RoweLove. Były tam konkurencje dla najmłodszych, a starsi mogli powspominać dawne czasy, oglądając zabytkowe już dziś kolarzówki.

Z rowerami z dawniejszych czasów przyjechało do Skarżyska stowarzyszenie Velo Classic Poland z Warszawy. O historii wyczynowych rowerów, zarówno szosowych, jak i torowych, a także polskiego kolarstwa z Wyścigiem Pokoju na czele opowiadali Kamil Błachnio i Ireneusz Różycki.

Jak się okazało, Skarżysko jest miastem świetnie znanym Ireneuszowi Różyckiemu. Gdy jeszcze ścigał się w kolarskim peletonie, brał udział w wyścigu, który odbywał się w Skarżysku. Było to nocne kryterium, a wszystko działo się latem 1976 roku w cyklu Szlakiem Budowy Socjalizmu. Pozostałe dwa wyścigi odbywały się w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystkie trzy i cały cykl wygrał sam Ryszard Szurkowski. Nagrodą główną był Polski fiat 126p.

– Ja w Skarżysku przyjechałem piąty. Zabrałem się wtedy z mistrzami. Trasę oświetlali nam żołnierze. Będę pamiętał ten wyścig do końca życia – wspominał Ireneusz Różycki.

Ireneusz Różycki

Dzień wcześniej na skateparku odbyły się zawody hulajnogowe Skarland Scooter Jam.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to