Igor Pasteczka i Julia Pająk
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko będzie miało w Sejmie Dzieci i Młodzieży reprezentację składającą się z dwojga uczniów. Z dwóch duetów starających się o mandaty do SDiM, dostał się jeden.

Julia Pająk i Igor Pasteczka z Gimnazjum nr 1 pomyślnie przebrnęli proces rekrutacyjny i zostaną posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019. – Ogromna radość, bo włożyliśmy bardzo dużo pracy w proces rekrutacyjny. Musieliśmy odłożyć inne plany na bok. Już samo przedstawienie osoby księdza Sykulskiego dało nam dużo satysfakcji – mówi Julia Pająk.

Do młodzieżowej wersji parlamentu starał się też dostać inny duet uczniów gimnazjalnej Jedynki. Anita Gralec i Michał Samiec nie mieli szczęścia, ale zabrakło im bardzo niewiele, aby uzyskać mandaty poselskie – zdobyli o dwa punkty za mało.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kandydatom z Gimnazjum nr 1 pomagał w przygotowaniach ich nauczyciel Piotr Kardyś.

Co roku kandydaci na młodzieżowych parlamentarzystów muszą wykonać określone zadanie w procesie rekrutacyjnym. W tym roku hasłem przewodnim Sejmu Dzieci i Młodzieży to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

Julia i Igor przybliżyli w swojej pracy postać księdza Kazimierza Sykulskiego, duchownego, który był proboszczem w parafii św. Józefa w Bzinie, czyli na osiedlu Zachodnie, a potem został posłem do sejmu.

Tutaj można zobaczyć projekt Julii Pająk i Igora Pasteczki:

Uczniowie Gimnazjum nr 1 chcą być w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Przybliżyli osobę Kazimierza Sykulskiego

 

Anita Gralec i Michał Samiec, którym się nie powiodło, również wśród kilku posłów, jakich zaprezentowali, ujęli postać księdza Sykulskiego:

Gimnazjaliści starają się o mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży

 

W Sejmie Dzieci i Młodzieży zasiądą też przedstawiciele ościennych gmin z powiatu skarżyskiego: Małgorzata Dulęba i Maja Łokieć ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie oraz Julia Kulińska i Jakub Solarz ze Szkoły Podstawowej w Sorbinie.

To nie pierwszy raz, kiedy Skarżysko-Kamienna będzie reprezentowane w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Więcej o poprzednich młodzieżowych posłach tutaj:

W Sejmie Dzieci i Młodzieży też będziemy mieć posłów

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. I have noticed you don’t monetize proskarzysko.pl, don’t
    waste your traffic, you can earn extra cash every month with new
    monetization method. This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: murgrabia’s tools

Comments are closed.