Skarżyski Rajd Rowerowy 2020: Dobra frekwencja, wsparcie Jasia Czarnoty i kilometry w walce o Rowerową Stolicę Polski

2217
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyski Rajd Rowerowy 2020, który rokrocznie organizuje Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów, odbył się o nieco innej porze roku niż zwykle, ale chętnych do pedałowania wokół Skarżyska nie zabrakło.

Zapraszamy na Skarżyski Rajd Rowerowy 2021:

Skarżyski Rajd Rowerowy 2021: Trasy dla każdego z metą w nowym miejscu

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Sytuacja związana z obecnością koronawirusa sprawiła, że tegoroczny Skarżyski Rajd Rowerowy, zamiast w czerwcu, odbył się we wrześniu. Sama impreza też wyglądała nieco inaczej niż zwykle, a to z powodu zaprowadzenia zasad bezpieczeństwa.

Wielu uczestników, wielu spoza Skarżyska

Start poszczególnych grup rozciągnięty był w czasie aż na dwie godziny. W sumie na sześć tras, jakie przygotowało STC, wyjechało około 250 miłośników rowerów.

Wśród uczestników było wielu skarżyszczan, ale też dużo osób przyjechało spoza Skarżyska. Byli między innymi cykliści z Szydłowca, Kielc, Radomia, Ostrowca Świętokrzyskiego a nawet z województwa tarnobrzeskiego.

Znany skarżyski fotograf Andrzej Łosiak jechał na rowerze, który dostał od rodziców jako prezent za zdanie matury, a było to w 1973 roku

Rowerzyści dla Jasia Czarnoty

Tegoroczna edycja Skarżyskiego Rajdu Rowerowego miała istotny aspekt charytatywny. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie Jasia Czarnoty. Chłopiec jest synem Mariusza Czarnoty, skarżyszczanina, który również jest zapalonym rowerzystą.

Podczas Skarżyskiego Rajdu rowerowego trwała zbiórka na leczenie Jasia Czarnoty

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów postanowiło wesprzeć Jasia Czarnotę w jeszcze inny sposób. Na aukcję przeznaczono rower górski. Można go licytować na Facebooku w grupie „Licytacje dla Jasia Czarnoty”. Termin zakończenia licytacji to 19 września 2020 roku, czyli dzień, kiedy odbędzie się impreza charytatywna „Kółko dla Jaśka”.

Link do licytacji:

https://www.facebook.com/groups/994673337638776/permalink/1032616740511102/

Ten rower można wylicytować, a pieniądze wesprą Jasia Czarnotę w leczeniu

Więcej o imprezie charytatywnej dla Jasia Czarnoty w Skarżysku:

Charytatywne kółko do Jaśka – w Skarżysku odbędzie się impreza dla Jasia Czarnoty

 

Żeby Skarżysko zostało Rowerową Stolicą Polski

We wrześniu trwa ogólnopolska akcja Rowerowa Stolica Polski, w której kilkadziesiąt miast w kraju rywalizuje o zwycięstwo. Liczą się przejechane kilometry, które są potem przeliczane na punkty.

Lesze Fiutowski w dniu rajdu był liderem wśród skarżyszczan biorących udział w akcji Rowerowa Stolica Polski

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów aktywnie wsparło akcję i uczestnicy Skarżyskiego Rajdu Rowerowego byli zachęcani do przyłączenia się do akcji. Wielu z nich postanowiło zainstalować aplikację na telefon i dodawać kilometry od siebie. Piątego dnia rywalizacji Skarżysko-Kamienna było na wysokim 10. miejscu.

Więcej o akcji Rowerowa Stolica Polski:

Skarżysko rowerową stolicą Polski? To zależy od nas!

Zakończenie rajdu na Rejowie

Zakończenie rajdu odbyło się na Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów”. Na uczestników czekał poczęstunek, pamiątkowe medale oraz losowanie nagród.

Wyróżniono najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu. Najstarszym był 87-letni Ryszard Wrona z Bliżyna, a najmłodszym – 7-misięczny Staś, który pokonał trasę z rodzicami, Anetą Woźniak i Dariuszem Brzęczkowskim, cyklistami z STC.

7-miesięczny Staś był najmłodszym uczestnikiem Skarżyskiego Rajdu Rowerowego. Jechał z rodzicami

Kolejny rajd rowerowy już niedługo. 20 września 2020 roku na Suchedniowski Rajd Rowerowy zaprasza Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów. Szczegóły wkrótce!

Więcej zdjęć: Skarżyski Rajd Rowerowy 2020 – Echo Dnia

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to