Mnóstwo jedzenia i mnóstwo gwiazd – Suchedniowskie Święto Kaszy 2019 już wkrótce

2360
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Suchedniowskie Święto Kaszy 2019 „Zdrowo na ludowo” zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W programie nie tylko gotowanie, degustacja i dyskusje o kaszy, ale też  spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Nie zabraknie muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej sceny.

Suchedniowskie Święto Kaszy 2019 będzie już trzecią edycją wydarzenia organizowanego przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. W tym roku program jest wyjątkowo bogaty. Choć w roli głównej i tytułowej kasza to nie tylko kasza będzie czekać na uczestników.

Wszystko o kaszy

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Podczas Święta Kaszy na gości czekać będzie 700 porcji kaszy. Będzie można jej nie tylko spróbować, ale też posłuchać o tej pysznej potrawie podczas panelu dyskusyjnego, a do domu wrócić z książką kucharską, której kasza będzie główną bohaterką.

MasterChef i MasterChef Junior nagotują kaszy

Podczas imprezy wystąpią finaliście programu MasterChef: Mariusz Szwed oraz skarżyszczanka Natalia Tokarska. Młoda skarżyszczanka świetnie spisała się w wersji dla dzieci – MasterChef Junior.

Gosia Andrzejewicz i inne gwiazdy

Najlepsza zabawa jest przy muzyce, dlatego tego dnia w programie liczne występy artystyczne. Wystąpią gwiazdy lokalne i gwiazdy ogólnopolskie. Na scenie pojawią się m.in. Skokotliwi, Michniowianie, Suchedniowska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki SOK Kuźnica, Ala Boncol & Koalicja, a w roli gwiazdy wieczoru – Gosia Andrzejewicz.

Na takiej imprezie nie może zabraknąć atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mieli mnóstwo możliwości, aby się bawić na całego.

Na Święto Kaszy można dotrzeć w dowolny sposób, ale szczególnie polecamy zrobić to marszobiegiem. Tegoroczny Powiatowy Marszobieg Letni zacznie się w Michniowie, a meta będzie właśnie przy suchedniowskiej Kuźnicy.

Powiatowy Marszobieg Letni 2019 – kliknij i zobacz szczegóły:

Powiatowy Marszobieg Letni 2019 – na Suchedniowskie Święto Kaszy biegiem marsz!

 

Suchedniowskie Święto Kaszy 2019 pt. „Zdrowo na ludowo” odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica w Suchedniowie. Start o godz. 15.00. Wstęp wolny.

III Suchedniowskie Święto Kaszy 2019 – program:

 • pokaz kulinarny z udziałem finalistów programów MasterChef oraz MasterChef Junior – Mariusza Szweda i Natalii Tokarskiej (w godz. 16.00–18.00)
 • koncert Gosi Andrzejewicz (o godz. 19.00)
 • koncert zespołu Ala Boncol & Koalicja (o godz. 17.00)
 • występy zespołów ludowych Skokotliwi i Michniowianie
 • Suchedniowska Orkiestra Dęta
 • Studio Piosenki SOK Kuźnica
 • panel dyskusyjny pt. „Kasza w zdrowej diecie”
 • promocja książki kucharskiej z potrawami z kaszy
 • marszobieg z okazji 20-lecia powiatu skarżyskiego
 • warsztaty, pokazy rękodzieła
 • animacje dla dzieci
 • zabawa taneczna w strojach retro z zespołem muzycznym z SOK Kuźnica

Organizatorami Suchedniowskiego Święta Kaszy 2019 są Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie, Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna w Bliżynie, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów oraz Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Impreza otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.

swieto kaszy suchedniow 2019
Suchedniowskie Święto Kaszy odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku