REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Od soboty w Skarżysku gości grupa młodzieży z niemieckiego miasta Burg, która przybyła na wymianę do Gimnazjum nr 1. Dziś nasi goście zostali powitani przez władze miasta i szkoły.

Wymiana uczniowska pomiędzy Gimnazjum nr 1, a jego odpowiednikiem z niemieckiego Burg trwa już od 13 lat. W tym roku przyszła kolej na przyjazd niemieckiej młodzieży do Skarżyska. Jedenaścioro uczniów jest u nas po raz pierwszy, ale ich nauczyciele Ines von der Weth i Jürgen Wust są w naszym mieście już regularnymi gośćmi.

Niemieccy goście są w Skarżysku już od soboty. Dziś w szkole powitała ich dyrekcja – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 Andrzej Warwas oraz jego zastępczynie, Elżbieta Chajduga i Joanna Białek. – Liczę, że będzie się wam u nas podobać, i że gospodarze stworzą wam miłe warunki pobytu – zwracał się do gości dyrektor.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tradycyjnie goście udali się też do Urzędu Miasta. Prezydent Konrad Krönig i jego zastępca Krzysztof Myszka również życzyli im udanego pobytu. Jürgen Wust podkreślał, że odkąd przybył do naszego miasta po raz pierwszy, a było to w 2004 roku, Skarżysko zdecydowanie zmieniło się na lepsze, jest bardziej zadbane i estetyczne. Zaznaczył też, że oni sami czują się u nas jak w domu. Prezydent z kolei nie wykluczył, że kiedyś dojdzie do bliższej współpracy miast – Skarżyska i Burg.

Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na rozrywkę i zabawę. Tradycją wymiany jest m.in. mecz piłkarski nauczycieli z uczniami. Jeszcze dziś uczniowie udadzą się na kręgle do Kombinatu Formy. W wtorek zwiedzą Warszawę, a w środę pojadą do Kielc. Do domu wrócą w czwartek.

Burg to miasto położone niedaleko Magdeburga w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, czyli w dawnym NRD. Liczy ok. 25 tys. mieszkańców, a jego historia sięga X wieku.

Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Andrzej WarwasWymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Konrad KronigWymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 1

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to