Uczniowie Gimnazjum nr 1 odwiedzili Niemcy w ramach wymiany

446
budzet obywatelski skarzysko 2019

Uczniowie skarżyskiej gimnazjalnej Jedynki znów w ramach wymiany szkolnej odwiedzili Burg, miasto w Niemczech, gdzie aktywnie i bardzo interesująco spędzili czas.

Wymiana pomiędzy Gimnazjum nr 1 a Sekundar Schule w niemieckim mieście Burg trwa od kilkunastu lat. Wiosną tego roku niemieccy uczniowie odwiedzili Skarżysko, a pod koniec września przyszła pora na wyjazd naszych uczniów.

Skarżyscy uczniowie spędzili tam kilka ciekawych dni. Pierwszego dnia uczestniczyli w lekcjach szkolnych i spotkali się z burmistrzem miasta. Jeszcze tego samego dnia pojechali do pobliskiego Magdeburga na kręgle. Drugi dzień upłynął im znów w szkole, ale tym razem na zawodach sportowych, w których brali udział również opiekunowie.

Trzeci dzień uczniowie zapamiętają bez wątpienia najmilej. Odwiedzili Berlin, stolicę Niemiec, gdzie poznawali miasto, zwiedzali zabytki, pływali statkiem po Sprewie, a na koniec dnia mieli czas dla siebie. Kolejny dzień to zwiedzanie Magdeburga. Tam uczniowie obejrzeli parlament, a popołudnie spędzili na zakupach.

W piątek, 29 września, przyszedł czas pożegnania gospodarzy. Wzruszeni niemiecką gościnnością i pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami musieli niestety wracać do kraju.

Organizatorzy, dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku i uczniowie składają gorące podziękowania panu prezydentowi miasta Konradowi Krönigowi, firmie przewozowej „Krzyś” oraz rodzicom za pomoc i udzielone wsparcie, które przyczyniły się do realizacji wymiany polsko-niemieckiej.

Zdjęcia: archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here