Akcja #AlexChallenge w Castoramie w Skarżysku – załoga sklepu wsparła Alexa Michalskiego

5187
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekipa marketu budowlanego Castorama w Skarżysku-Kamiennej przyłączyła się do akcji #AlexChallenge, czyli pomocy Alexowi Michalskiemu, chłopcu ze Skarżyska-Kamiennej, który urodził się wcześniakiem i wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.

Castorama Skarżysko-Kamienna została nominowana przez market Kaufland Skarżysko, który zainicjował akcję #AlexChallenge. Ekipa sklepu na czele z dyrektorem Arturem Panasiukiem stawiła się w poniedziałek na parkingu przy sklepie, aby podjąć wyzwanie.

– Dziękujemy Kauflandowi za nominację. Bardzo nam miło i cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc Alexowi – powiedział Artur Panasiuk.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak to zazwyczaj bywa w akcjach typu challenge, panowie robili pompki, a panie przysiady. Poza ćwiczeniami elementem akcji jest zbiórka pieniędzy wśród instytucji i firm, które podejmują wyzwanie, a te są wpłacane na konto beneficjentów.

Ekipa Castoramy nominowała:

  • Market Carrefour Skarżysko-Kamienna
  • Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
  • PGE Dystrybucja Skarżysko-Kamienna

Castorama Skarżysko była trzecim miejscem, w którym odbywała się akcja #AlexChallenge. Pierwszy był Kaufland Skarżysko, który został nominowany przez inny sklep sieci i postanowił beneficjentem akcji uczynić małego Alexa.

Kaufland nominował też firmę Wtórpol, gdzie do akcji stanęła niemal cała obecna w sklepie załoga, czyli blisko 500 osób. Najprawdopodobniej to najliczniejsze wykonanie wyzwania tego typu, jakie odbywały się do tej pory w Polsce. Kwota pieniędzy, która powędrowała z Wtórpolu na konto zbiórki charytatywnej dla Alexa, też robi ogromne wrażenie – to prawie 10 tysięcy złotych. Pieniądze zbierano wśród załogi, a od siebie dorzucili, i to sporo, szefowie firmy.

#AlexChallenge we Wtórpolu:

#AlexChallenge na prawie 500 osób od Wtórpolu. Czy to najliczniejsze pompkowo-przysiadowe wyzwanie w Polsce?

Przed nami w najbliższym czasie wyzwania w wykonaniu Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, firmy Mesko oraz suchedniowskiej firmy Kleen-Tex.

#AlexChallenge w Kauflandzie w Skarżysku:

10 pompek lub przysiadów oraz 100 lat od skarżyskiego Kauflanda dla Alexa Michalskiego – tak zaczyna się akcja #alexchallenge

 

Akcja #AlexChallenge, dzięki skarżyskiemu Kauflandowi powędrowała też w Polskę. Nominowany Kaufland Kraków Wielicka to market, któremu szefuje były dyrektor skarżyskiego Kauflanda Andrzej Maciocha.

Kufland Wielicka

Kolejna cudowna ekipa dołączyła do akcji #Alexchallenge 😍😍😍😍😍
Normalnie serce sie raduje ❤❤❤
A „gęba ” cieszy 😁😁😁😁
Jakich fantastycznych ludzi spotykam na swoje drodze 😍

Bo wiecie skąd są Ci fantastyczni ludzie????
Az z Krakowa 🙉🙉🙉🙉

Dziękujemy Kaufland Polska market Kraków Wielicka 🧡💛💚💜💙

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
I wielki szacun za poświęcenie czasu i energii 💪💪💪

Dopóki tyle fantastycznych osob mnie wspiera napewno sie nie poddam❤

Opublikowany przez ALEX Superbohater Niedziela, 19 lipca 2020

Dzięki akcji #AlexChallenge suma zebrana na leczenie i rehabilitację Alexa Michalskiego szybko wzrosła i dziś, w poniedziałek 20 lipca 2020 roku, na koncie internetowej zbiórki jest już prawie 20 tysięcy złotych.

Alex Michalski urodził się jako skrajny wcześniak, w 27 tygodniu ciąży. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Chłopiec cierpi na wiele schorzeń, przechodził wiele chorób, między innym zapalenie opon mózgowych, wylew i sepsę. Był operowany ponad dwadzieścia razy. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Alex Michalski ma swój fanpage na Facebooku „Alex Superbohater”:

https://www.facebook.com/alexsuperbohater

oraz konto na stronie Wspólnoty „Zdążyć z pomocą”:

https://dzieciom.pl/podopieczni?protege_id=30684

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to