Wojciech Żaliński ze swoim trenerem z STS-u Grzegorzem Wierzbowiczem
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyszczanin Wojciech Żaliński oraz Adrian Staszewski, byli siatkarze STS-u Skarżysko-Kamienna, znów zagrają w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Obaj grają w zespole ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mamy polski finał siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV 2023! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z zespołem Jastrzębski Węgiel Jastrzębie-Zdrój. Pewne jest więc, że tytuł zostanie w Polsce, ale czy zdobędą go dwaj nasi zawodnicy Wojciech Żaliński i Adrian Staszewski?

Wojciech Żaliński i Adrian Staszewski występują w ZAKS-ie. Jeśli wygrają, nie będzie to dla nich pierwszy tytuł najlepszych w klubowej siatkówce w Europie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w dwóch poprzednich edycjach. Adrian Staszewski ma na koncie oba te tytuły, a Wojciech Żaliński jeden.

Wojciech Żaliński (przyjmuje) i Adrian Staszewski; fot. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/zaksa.pl
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wojciech Żaliński to rodowity skarżyszczanin, wychowanek STS-u Skarżysko. Potem, w wieku licealnym przeniósł się do Jadaru Radom, a potem kontynuował grę w czołowych polskich klubach. Od 2021 roku gra w obecnym zespole i ma na koncie jeden tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów. Do tego dochodzą tytuły na krajowym podwórku.

Wojciech Żaliński był gościem pikniku gastronomicznego w Muzeum Orła Białego w 2022 roku

Adrian Staszewski pochodzi z gminy Bodzentyn. Do Skarżyska trafił w wieku licealnym i przez rok grał w STS-ie. Potem przeszedł do Farta Kielce.

Obaj zawodnicy uczyli się w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennej.

Adrian Staszewski; fot. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/zaksa.pl

Finał ligi mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel odbędzie się 20 maja 2023 roku. Na razie jako miejsce finału wyznaczony jest włoski Turyn, ale nie jest wykluczone, że zostanie on przeniesiony do Polski.

Warto dodać, że w Jastrzębskim Węglu, choć w młodszych rocznikach, w tamtejszej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, grają inni siatkarze rodem ze Skarżyska – Przemysław Kołodziej i Alex Błaszczyk. Jeszcze niedawno grał tam też Kajetan Kubicki, który teraz występuje Cuprum Lublin.

Wszyscy Ci zawodnicy byli trenowani przez Grzegorza Wierzbowicza, który nie kryje radości, że jego byli podopieczni kontynuują karierę na tak wysokim poziomie.

Jest pięknie. Nasi chłopcy znów wystąpią w finale Ligi Mistrzów i mają szansę na kolejne tytuły. Cieszę się, że wyszli ze Skarżyska i tak udanie kontynuują kariery. Tak samo cieszy też to, że mamy polski finał Ligi Mistrzów i zapewniony tytuł dla Polski.Grzegorz Wierzbowicz

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to