Dawid Szlufik i jego rzeźby już do podziwiania w MCK

2969
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Rzeźby Dawida Szlufika można już oglądać w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Takiej wystawy dawno w MCK nie było, więc warto zajrzeć. Rzeźby robią wrażenie.

Dawid „Devi$” Szlufik to urodzony w Skarżysku mieszkaniec Suchedniowa. Wykonuje rzeźby użytkowe, ale tworzy je także dla siebie. I właśnie jego prywatne rzeźby możemy już oglądać w MCK.

Dawid Szlufik
Dawid Szlufik

Na piątkowym wernisażu, który wspólnie z artystą otworzyły Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK, i Beata Rybarczyk-Czajkowska, Dawidowi Szlufikowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele i znajomi. Suchedniów tego wieczoru miał bardzo liczną reprezentację.

Sam artysta nie chciał wiele o swoich pracach mówić. Jak przyznał, woli, gdy jego dzieła mówią same za siebie i jednocześnie za niego.

Dawid Szlufik najbardziej lubi marmur z Carrary, jeśli chodzi o materiał, oraz czaszki i street art, jeśli chodzi o motyw. Jego prace są inspirowane między innymi życiem ulicznym, filmami fabularnymi czy lokalną historią.

Jedną rzeźbę Dawida Szlufika możemy oglądać w Skarżysku na co dzień – to figura św. Floriana, patrona strażaków, stojąca przed siedzibą straży na ul. 1 Maja. Z kolei w Suchedniowie w tamtejszym parku postawił rzeźbę ludzika LEGO.

Jego rzeźba łodzi z żaglem na niedawnym finale WOŚP 2020 w Skarżysku została wylicytowana za 570 złotych, co było najwyższą kwotą tegorocznego finału Orkiestry.

Wystawa rzeźby Dawida Szlufika będzie czynna do 9 lutego 2020 roku. Można ja oglądać w godzinach otwarcia Miejskiego Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Dawid „Devi$” Szlufik urodził się w 1987 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Kielcach, a obecnie mieszka i pracuje w Suchedniowie. Jak mówi, najbardziej lubi pracować w marmurze, albo pochodzącym z Carrary we Włoszech, albo w naszym świętokrzyskim, z okolic Morawicy. Rzeźbi także piaskowcu oraz drewnie. Jeśli chodzi o rzeźbę, pasjonuje go street art, a ponadto okazjonalnie wykonuje tatuaże.