Godzina „W” w Skarżysku: Race, dźwięk klaksonów i chwila zadumy na skrzyżowaniu

3304
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jak co roku od kilku lat mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej zebrali się na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Krasińskiego, aby uczcić pamięć powstańców warszawskich w Godzinie „W”. Znów było głośno i biało-czerwono.

Punktualnie o 17.00 1 sierpnia 2020 roku na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Krasińskiego zatrzymał się ruch, a zebrani upamiętnili kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Na skrzyżowaniu spotkało się mnóstwo osób, w tym całe rodziny z dziećmi. Wiele osób miało ze sobą narodowe barwy, czy to w postaci flag, czy ubioru. Biało-czerwone race odpalili też kibice.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

To właśnie z inicjatywy kibiców piłkarskich Granatu Skarżysko i Widzewa Łódź, odbywa się to wydarzenie. Do kibiców dołączają też motocykliści oraz przedstawiciele organizacji patriotycznych.

Jak co roku najgłośniejszy na skrzyżowaniu był „wolf truck”, czyli ciężarówka Łukasza Wilczyńskiego.

Skarżyskie upamiętnienie Godziny „W” obserwowali też uczestnicy obozu londyńskiej szkoły siatkarskiej Pawła Zagumnego, którzy właśnie przyjechali do Skarżyska.

O godz. 17.00 w Skarżysku i okolicznych miejscowościach zabrzmiały też syreny, a w Muzeum Orła Białego oddano symboliczny wystrzał z armaty.

O równej godzinie 17 honorowymi salwami z armaty uczciliśmy pamięć żołnierzy oraz wszystkich poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich.

Opublikowany przez Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej Sobota, 1 sierpnia 2020

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to