Skarżyszczanie kolędowali z gwiazdami. Kościół św. Alberta w Skarżysku zamienił się w salę koncertową

628
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W drugi dzień tegorocznych świąt Bożego Narodzenia skarżyszczanie mieli okazję pośpiewać kolędy i inne pieśni związane ze świętami nie tylko we własnym gronie. Również z gwiazdami sceny, którymi byli Jacek Kawalec, Antek Smykiewicz i Edyta Strzycka.

To już drugi raz, kiedy do Skarżyska przyjechali wokaliści znani nam głównie ze szklanych ekranów. Tym razem można było ich zobaczyć na żywo. Ale nie tylko zobaczyć – nawet razem z nimi śpiewać. Kolędy, pastorałki i inne piosenki kojarzone ze świętami Bożego Narodzenia to wszak utwory, które niemal każdy z nas zna i potrafi, jeśli nie zaśpiewać to przynajmniej zanucić.

I tak właśnie było w drugi dzień świąt podczas koncertu Kolędowanie z Gwiazdami w kościele św. brata Alberta. Do Skarżyska przyjechali Edyta Strzycka, Jacek Kawalec i Antek Smykiewicz.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W repertuarze trójki artystów były zarówno tradycyjne kolędy, jak i mniej znane piosenki świąteczne. Również ich autorskie, których być może jeszcze nie nie słyszał.

Koncert poprowadziły Anna Kucper i Agnieszka Sieczka-Fidelak, dzięki którym publiczność mogła poznać artystów od bardziej prywatnej strony. Opowiadali oni między innymi o tym, jak spędzają święta, jak pamiętają je z dzieciństwa.

Na koncert zaprosili parafia pw. św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej i działające przy niej Bractwo Bądź Dobry jak Chleb oraz Kraina Szczęścia i Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

2 KOMENTARZE

  1. Po cóż znowu ten festyn? Wyrób księżopodobny pt. Mężyk jeszcze nie spłacił alimentów za swe dzieci?
    Tyleż lat parafianie sponsorowali mu ten jego osobisty wydatek stojący w opozycji do posługi kapłańskiej … Spotkanie tegoż wyrobu księżopodobnego na plaży bałtyckiej w towarzystwie aż dwóch młodych dziewcząt (w żadnej parafii rzymskokatolickiej nie było takich ministrantów) było nie lada szokiem dla parafian: w Majkowie takich cudów nie bywało 🙂

  2. Macierzysta parafia pewnego dziecioroba nie mogła mieć krzyża koloru białego – są wszak jakieś granice przyzwoitości, ma zatem czerwony: jaka plebania takie kolory. Jak mawiał dzieciorób (wypowiedź oryginalna dziecioroba i jego ówczesnego tłustego podnóżka skierowana do nowożeńców będących na dorobku przed wielu laty: „Skoro żyjecie skromnie to zapłacicie o 1zł mniej niż wszyscy: potem to już tylko będę z was coś miał jak przyjdziecie ochrzcić dziecko, a za wasz pogrzeb ZUS zapłaci”…. i stąd nawet jeżeli nie sympatyzuję z ruchem pt.: kobiety-pieronice-błyskawice to muszę przyznać na swoje samochodowe protesty zeszłego roku wybrali najwłaściwszą ulicę 🙂 Przedsiebiorstwo pasożytnicze zamiast posugi kapłańskiej oto korzenie pewnego miejsca (w sumie nawet pasuje do całości kto bowiem jest stąd ten rozumie bez słów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here