II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Skarżysko-Kamienna Cup
W „siostrzanobójczym" pojedynku o złoty medal walczą bliźniaczki Nadia i Nikola Pieniążek. Tym razem lepsza okazała się Nadia

16 indywidualnych medali oraz 2. miejsce drużynowo to dorobek Skarżyskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez Zbigniewa Zaborskiego.

Druga edycja międzynarodowego turnieju karate w Skarżysku zgromadziła w sobotę w hali MCSiR ponad 300 zawodników. Oprócz krajowych klubów pojawili się u nas karatecy z Ukrainy i Rosji. Od rana do wieczora w hali dominował biały kolor kimon. Na dwóch matach oglądaliśmy zarówno dojrzałych, już prawie profesjonalnych, zawodników, jak i mnóstwo dzieci będących dopiero na początku swojej przygody z karate.

I szczególnie w najmłodszych kategoriach bardzo dobrze wypadli nasi karatecy. Najlepsza drużynowo okazała się Ukraina, wyprzedzając nasz ekipę. – Odnieśliśmy ogromny sukces, zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Jestem dumny z postawy moich zawodników – powiedział Zbigniew Zaborski.

Albert Malik
Albert Malik obiecał przed turniejem złoty medal i słowa dotrzymał

Wyniki turnieju:

Kategoria dzieci 6–7 lat chłopcy 2009–10 waga -25 kg

  1. Bachynskyy Taras, Ukraina
    2. Sulima Alan, Skarżysko
    3. Gasiński Mateusz, Rawa Mazowiecka
    3. Orzechowski Juliusz, Szydłowiec

Kategoria dzieci 6–7 lat chłopcy 2009–10 waga +25 kg

  1. Chumakov Nestor, Rosja
    2. Ilchenko Fedir, Ukraina
    3. Mróz Paweł, Ćmińsk
    3. Żuchowski Franciszek, Szydłowiec
Bliźniaczki Nadia (z lewej) i Nikola Pieniążek spotkały się ze sobą w finale
Bliźniaczki Nadia (z lewej) i Nikola Pieniążek spotkały się ze sobą w finale

Kategoria dzieci 6–7 lat dziewczynki 2009–2010 waga -20 kg

  1. Pieniążek Nadia, Skarżysko
    2. Pieniążek Nikola, Skarżysko
    3. Pyrak Aleksandra, Sochaczew
    3. Zajęcka Oliwia, Ćmińsk

Kategoria dzieci 6–7 lat dziewczynki 2009–2010 waga +20 kg

  1. Skorek Angelika, Skarżysko
    2. Wawrzonek Zofia, Skarżysko
    3. Więcek Aniela, Sochaczew
    3. Gorzowska Kaja, Starachowice

Kategoria dzieci 8–9 lat chłopcy 2007–2008 waga -30 kg

  1. Malik Albert, Skarżysko
    2. Dunets Bohdan, Ukraina
    3. Zych Szymon, Skarżysko
    3. Hrabovets Dmytro, Ukraina

Kategoria dzieci 8–9 lat chłopcy 2007–2008 waga +30 kg

  1. Vardzal Yurii, Ukraina
    2. Shkirka Dmytro, Ukraina
    3. Poszalski Kamil, Końskie 2
    3. Ostrovskyi Dmytro, Ukraina

Kategoria dzieci 8–9 lat dziewczęta 2007–2008 waga -30 kg

  1. Domagała Aleksandra, Skarżysko
    2. Kozielska Zofia, Końskie 2
    3. Kwaśniewska Wiktoria, Skarżysko
    3. Sokół Wiktoria, Skarżysko

Kategoria dzieci 8–9 lat dziewczęta 2007–2008 waga +30 kg

  1. Sapieja Kamila, Końskie 2
    2. Domagała Julia, Skarżysko
    3. Kuta Amelia, Szydłowiec
    3. Szymko Zuzanna, Szydłowiec

Kategoria Dzieci 10–11 lat chłopcy 2005–2006 waga -30 kg

  1. Bąk Adam, Szydłowiec
    2. Bąk Mikołaj, Szydłowiec
    3. Pawelec Jan, Ćmińsk
    3. Sierat Krzysztof, Sandomierz

Kategoria Dzieci 10–11 lat chłopcy 2005–2006 waga -35 kg

  1. Vyd Vitalii, Ukraina
    2. Tore Jakub, Skarżysko
    3. Gubanov Gleb, Rosja
    3. Pasternak Volodymyr, Ukraina

Kategoria Dzieci 10–11 lat chłopcy 2005–2006 waga + 35 kg

  1. Owczarek Jakub, Końskie 2
    2. Sabadash Trmofii, Ukraina
    3. Banaszczyk Kacper, Szydłowiec
    3. Pysiak Piotr, Szydłowiec

Kategoria Dzieci 10–11 lat dziewczęta 2005–2006 waga -30 kg

  1. Demchuk Diana, Ukraina
    2. Kovalchuk Anastasiya, Ukraina
    3. Kwiatek Karolina, Starachowice
    3. Sharova Tetyana, Ukraina

Kategoria Dzieci 10–11 lat dziewczęta 2005–2006 waga -35 kg

  1. Zając Daria Kobierzyce
    2. Warmuła Marysia, Kobierzyce
    3. Białecka Martyna, Końskie 2
    3. Uberman Magdalena, Leżajsk

Kategoria Dzieci 10–11 lat dziewczęta 2005–2006 waga +35 kg

  1. Zdanowicz Lidia, Kobierzyce
    2. Smoleo Kalina, Kobierzyce
    3. Łyczek Amelia, Końskie 2
    3. Żelazna Marta, Ćmińsk

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 chłopcy waga -40 kg

  1. Shelkovnikov Aleksandr, Rosja
    2. Luchechko Allesandro-Paolo, Ukraina
    3. Bodi Ostap, Ukraina
    3. Ostrowski Dawid, Szydłowiec

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 chłopcy waga -50 kg

  1. Korłub Piotr, Kobierzyce
    2. Słomka Bartłomiej, Rawa Mazowiecka
    3. Mędrek Jakub, Leżajsk
    3. Pilkin Anton, Rosja

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 chłopcy waga +50 kg

  1. Burlakov Andrei, Rosja
    2. Smyslov Voodymyr, Ukraina
    3. Kozielski Olgierd, Końskie 2
    3. Suligowski Bartłomiej, Skarżysko

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 dziewczęta waga -40 kg

  1. Pacek Zuzanna, Starachowice
    2. Gasińska Martyna, Rawa Mazowiecka
    3. Karakuła Karina, Leżajsk

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 dziewczęta waga -50 kg

  1. Kurzątkowska Monika, Kobierzyce
    2. Tatar Oliwia, Końskie 2
    3. Armada Wiktoria, Końskie 2
    3. Kühn Julia, Kobierzyce

Kategoria Kadet 12–13 lat 2003–2004 dziewczęta waga +50 kg

  1. Małecka Oliwia, Końskie 2
    2. Trudnos Klaudia, Skarżysko
    3. Czyżewska Wiktoria, Końskie 1
    3. Płodzik Karolina, Końskie 2

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 chłopcy waga -55 kg

  1. Winecki Adrian, Szydłowiec
    2. Khrobak Danylo, Ukraina
    3. Macias Mateusz, Sandomierz

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 chłopcy waga -60 kg

  1. Filip Jakub, Leżajsk
    2. Szyprowski Konrad, Sochaczew
    3. Korchowiec Jakub, Leżajsk

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 chłopcy waga +60 kg

  1. Ben Denys, Ukraina
    2. Terekh Yaromyr, Ukraina
    3. Shvydkyy Denys, Ukraina
    3. Vilkhovyi Pavlo, Ukraina

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 dziewczęta waga -55 kg

  1. Kula Aleksandra, Leżajsk
    2. Dąbek Wiktoria, Leżajsk
    3. Maj Klaudia, Szydłowiec
    3. Pohranychna Oleksandra, Ukraina

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 dziewczęta waga -60 kg

  1. Zdeb Joanna, Kobierzyce
    2. Sigorskaia Aleksandra, Rosja
    3. Fornal Oliwia, Skarżysko

Kategoria Młodzik 14–15 lat 2001–2002 dziewczęta waga +60 kg

  1. Duda Michalina Końskie 2
    2. Kośka Alicja Końskie 1
    3. Tarasińska Julia Końskie 2
    3. Barańska Weronika Końskie 1

Kategoria Junior 16–17 lat 1999–2000 chłopcy waga -60 kg

  1. Skobel Maciej, Sandomierz
    2. Dybko Volodymyr, Ukraina

Kategoria Junior 16–17 lat 1999–2000 chłopcy waga -70 kg

  1. Zaborski Kacper Skarżysko
    2. Kaszka Dominik, Busko-Zdrój
    3. Dobrzański Wojciech, Szydłowiec

Kategoria Junior 16–17 lat 1999–2000 chłopcy waga +70 kg

  1. Grębosz Filip, Kielce
    2. Wróblewicz Tymoteusz, Kalisz
    3. Marcinkowski Patryk, Leżajsk
    3. Sobótka Jakub, Kielce

Kategoria Junior 16–17 lat 1999–2000 dziewczęta waga +60 kg

  1. Jaśkowska Katarzyna, Ćmińsk
    2. Kozielska Karolina, Końskie 2
    3. Suliga Agata, Kielce

Kategoria Młodzieżowcy 18–21 1998-1995 lat mężczyźni waga +75 kg

  1. Krasnokutskyi Danylo, Ukraina
    2. Kołaciński Kamil, Kalisz
    3. Jarosz Miłosz, Kielce
    3. Muras Piotr, Skierniewice

Kategoria Młodzieżowcy 18–21 1998–1995 lat Kobiety waga +60 kg

  1. Senderska Julia, Kielce
    2. Korchowiec Aldona, Leżajsk
    3. Lipnicka Anna, Kielce

Wyniki drużynowe:

  1. Ukraina
  2. Skarżysko
  3. Końskie i Kobierzyce ex aequo

Kliknij w dowolne zdjęcie, aby uruchomić galerię lub oglądaj przewijając w dół

turniej-karate-skarzysko-cup-2016-001turniej-karate-skarzysko-cup-2016-046turniej-karate-skarzysko-cup-2016-006turniej-karate-skarzysko-cup-2016-002turniej-karate-skarzysko-cup-2016-003turniej-karate-skarzysko-cup-2016-004turniej-karate-skarzysko-cup-2016-005turniej-karate-skarzysko-cup-2016-007turniej-karate-skarzysko-cup-2016-008turniej-karate-skarzysko-cup-2016-009turniej-karate-skarzysko-cup-2016-010turniej-karate-skarzysko-cup-2016-011turniej-karate-skarzysko-cup-2016-012turniej-karate-skarzysko-cup-2016-013turniej-karate-skarzysko-cup-2016-014turniej-karate-skarzysko-cup-2016-015turniej-karate-skarzysko-cup-2016-016turniej-karate-skarzysko-cup-2016-017turniej-karate-skarzysko-cup-2016-018turniej-karate-skarzysko-cup-2016-019turniej-karate-skarzysko-cup-2016-020turniej-karate-skarzysko-cup-2016-021turniej-karate-skarzysko-cup-2016-022turniej-karate-skarzysko-cup-2016-023turniej-karate-skarzysko-cup-2016-024turniej-karate-skarzysko-cup-2016-025turniej-karate-skarzysko-cup-2016-026turniej-karate-skarzysko-cup-2016-027turniej-karate-skarzysko-cup-2016-028turniej-karate-skarzysko-cup-2016-029turniej-karate-skarzysko-cup-2016-030turniej-karate-skarzysko-cup-2016-031turniej-karate-skarzysko-cup-2016-032turniej-karate-skarzysko-cup-2016-033

W „siostrzanobójczym" pojedynku o złoty medal walczą bliźniaczki Nadia i Nikola Pieniążek. Tym razem lepsza okazała się Nadia
W „siostrzanobójczym” pojedynku o złoty medal walczą bliźniaczki Nadia i Nikola Pieniążek. Tym razem lepsza okazała się Nadia

turniej-karate-skarzysko-cup-2016-035

Bliźniaczki Nadia (z lewej) i Nikola Pieniążek spotkały się ze sobą w finale
Bliźniaczki Nadia (z lewej) i Nikola Pieniążek spotkały się ze sobą w finale

turniej-karate-skarzysko-cup-2016-037turniej-karate-skarzysko-cup-2016-038turniej-karate-skarzysko-cup-2016-039turniej-karate-skarzysko-cup-2016-040turniej-karate-skarzysko-cup-2016-041turniej-karate-skarzysko-cup-2016-042

Albert Malik obiecał przed turniejem złoty medal i słowa dotrzymał
Albert Malik obiecał przed turniejem złoty medal i słowa dotrzymał

turniej-karate-skarzysko-cup-2016-044turniej-karate-skarzysko-cup-2016-045turniej-karate-skarzysko-cup-2016-047turniej-karate-skarzysko-cup-2016-048turniej-karate-skarzysko-cup-2016-049turniej-karate-skarzysko-cup-2016-050turniej-karate-skarzysko-cup-2016-051turniej-karate-skarzysko-cup-2016-052turniej-karate-skarzysko-cup-2016-053turniej-karate-skarzysko-cup-2016-054turniej-karate-skarzysko-cup-2016-055turniej-karate-skarzysko-cup-2016-056turniej-karate-skarzysko-cup-2016-057turniej-karate-skarzysko-cup-2016-058turniej-karate-skarzysko-cup-2016-059turniej-karate-skarzysko-cup-2016-060turniej-karate-skarzysko-cup-2016-061turniej-karate-skarzysko-cup-2016-062turniej-karate-skarzysko-cup-2016-063turniej-karate-skarzysko-cup-2016-064turniej-karate-skarzysko-cup-2016-065turniej-karate-skarzysko-cup-2016-066turniej-karate-skarzysko-cup-2016-067turniej-karate-skarzysko-cup-2016-068turniej-karate-skarzysko-cup-2016-069turniej-karate-skarzysko-cup-2016-070turniej-karate-skarzysko-cup-2016-071turniej-karate-skarzysko-cup-2016-072turniej-karate-skarzysko-cup-2016-073turniej-karate-skarzysko-cup-2016-074turniej-karate-skarzysko-cup-2016-075turniej-karate-skarzysko-cup-2016-076turniej-karate-skarzysko-cup-2016-078turniej-karate-skarzysko-cup-2016-079turniej-karate-skarzysko-cup-2016-080turniej-karate-skarzysko-cup-2016-081turniej-karate-skarzysko-cup-2016-082turniej-karate-skarzysko-cup-2016-083turniej-karate-skarzysko-cup-2016-084turniej-karate-skarzysko-cup-2016-085turniej-karate-skarzysko-cup-2016-086turniej-karate-skarzysko-cup-2016-087

  • Zaborek

    Bardzo dziekuję wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Panu Prezydentowi za finansowe wsparcie sponsorom za Dar Serca rodzicom za wolontariat, a zawodnikom za to że nie zawiedli.