Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Robert Biedroń, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2020, odwiedził Skarżysko-Kamienną. Spotkał się z prezydentem Konradem Krönigiem i innymi lokalnymi samorządowcami. Nie szczędził słów krytyki pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

Robert Biedroń, kandydat lewicy na prezydenta RP, odwiedził kilka miast północy województwa świętokrzyskiego, w tym Skarżysko-Kamienną. Towarzyszył mu poseł Andrzej Szejna.

W Skarżysku kandydat na głowę państwa spotkał się najpierw z prezydentem Skarżyska Konradem Krönigiem. Robert Biedroń, obecnie europoseł, a wcześniej prezydent Słupska, dopytywał o bolączki Skarżyska-Kamiennej, jako miasta średniej wielkości.

Robert Biedroń

Obaj zgodzili się, że największe to bezrobocie oraz odpływ młodych ludzi do dużych miast. Robert Biedroń pytał o sytuację finansową w obliczu pandemii koronawirusa.

– Jest gorzej. Nasze tegoroczne wpływy do budżetu miasta będą mniejsze o ok. 16–20 milionów złotych, ale rok jest bezpieczny. Wyemitowaliśmy obligacje, aby zapewnić bezpieczeństwo finansów miejskich – mówił Konrad Krönig.

Z gabinetu prezydenta Robert Biedroń udał się na skwer przed urzędem miasta. Tutaj dołączyli do niego m.in. starosta skarżyski Artur Berus oraz szef lewicy w Skarżysku Artur Pejas.

– Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej pokazali w wyborach samorządowych czerwoną kartkę PiS-owi. Nie pokazali jej przypadkowo. PiS doprowadził Skarżysko do ruiny, ale prezydentem został człowiek, który ratuje miasto – powiedział Robert Biedroń do zebranych na skwerze.

Kandydat na prezydenta nie szczędził gorzkich słów pod adresem obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

– Prezydent Andrzej Duda zaprzepaścił szansę na dialog między władzami centralnymi a samorządem. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej musi być ambasadorem Polski za granicą, ale też ambasadorem naszych małych ojczyzn. Musi budować siłę i potęgę kraju. Ja chcę być takim prezydentem – dodał Robert Biedroń.

Artur Pejas zwrócił uwagę, jaki efekt na Słupsk miała prezydentura Roberta Biedronia.

– Skarżysko to miasto zadłużone i zanieczyszczone. Słupsk to miasto z najczystszym powietrzem w Polsce a Robert Biedroń je oddłużył. Robert Biedroń to jedyny kandydat, który ma szansę dorównać jakością prezydenturze Aleksandra Kwaśniewskiego – powiedział.

Starosta Artur Berus dodał, że władze centralne nie mogą zrzucać kosztów na samorządy i coraz bardziej och obciążać, doprowadzając do zadłużenia.

Na spotkaniu pojawili się również byli samorządowcy lewicy – były prezydent Waldemar Mazur i były zastępca prezydenta Czesław Kusztal.

Podczas wizyty Roberta Biedronia otwarto biuro poselskie Andrzeja Szejny w Skarżysku-Kamiennej.

 

3 KOMENTARZE

  1. Praktycznie wszyscy ci ludzie przyjechali z Biedroniem z innych miast – pozostali to miejscowe prowincjonalne lemingi z ekipy „Kim Dzong” Kroniga. Ciekawe, ze rpzyjechał akurat tu: czyżby prawdawne plemię Pedałowie było aż tak skonsolidowane i ciągnie ‚swój do swego” ? PrzeANALizujmy to 😉
    Jeżeli poważny argument za Robertem to ejgo orientacja, to ………….. niepoważnie byłoby na niego głosować. Jeśli np. ja i wielu innych mężczyzny „kalsycznych” czyli falluso-dodatnich praktycznie i mentalnie lubimy kiedy dziewczyna pieści nas … 😉 no wiecie jak ;-), to powód abyśmy ubiegali się o urząd państwowy ? Jest nas wielu, kto wie czy nie więcej niż PO & PIS razem wzięte 😉

    • Ad vocem: Lewica / Lewizna to największe nieszczęście ludzkości – miłość do „ludzkości” i nienawiść do człowieka – ograniczenia / zakazy, oraz wolność do nienormalności. Czyż to nie symptomatyczne, ze taki Palikot postulował prawo wybrocze dla 16-latków ? Tak młodzi ludzie pełni są naiwnych ideałów, nie znają świata i życia, więc skłonni są głosować na totalne pomyłki ideowe i eprsonalne. Biedroń poszedł w „lewicowość”, bo oni kiedy już pogrążyli robotników i rolników, których obeicywali uszczęśliwiać wzięli się za „kochajacych inaczej”. Taki np. Daniel Cohn-Bendit otwarcie rpzyznał, ze kiedy był wychowawcą dzieci dobierał sie do 5 -latków ….. TYM WŁAŚNIE PACHNIE UPRAGNIONA WOLNOŚĆ LEMINGI. NIE W KOŚCIELE SZUKAJCIE PROBLEMU – STARAJCIE SIĘ GO ODNALEŹĆ I ZNEUTRALIZOWAĆ WSZĘDZIE, TAKŻE WŚRÓD SWOICH. TO PROBLEM POWAŻNY, ODRAŻAJĄCY I OBRZYDLIWY – KRZYWDA NIEŚWIADOMYCH DZIECIAKÓW.

  2. Kusztal ? Kiedyś był urzędnik samorządowy o takim nazwisku, zdaje się jeździł nietrzeźwy z pracy do domu …. Ale to z całą pewnością, nie ten 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here