Umowa na budowę tunelu pod torami w Skarżysku podpisana

745
Kładka nad torami, tak charakterystyczna dla krajobrazu Skarżyska-Kamiennej zniknie. Z Kamiennej na Przydworcowe będziemy chodzi tunelem pod torami
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Wszystkie strony, tj. inwestorzy i wykonawca, złożyli już podpisy pod umową na budowę tunelu pieszo-rowerowego pod torami w okolicach dworca PKP w Skarżysku-Kamiennej. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Po licznych perturbacjach, kiedy realizacja inwestycji znacznie się oddalała, wreszcie udało się podpisać umowę o realizacji tej inwestycji. Swoje podpisy złożyli na niej PKP PLK i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz wykonawca – firma Intop z Tarnobrzega.

Przewiduje ona, że budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi, który zastąpi kładkę, zacznie się w 2020, a zakończy w 2022 roku.

Tunel pod torami PKP będzie miał 121 metrów długości i połączy ulice Niepodległości i Towarową. Z tunelu będą wyjścia na perony oraz do budynku dworca. Wyjścia będą wyposażone w windy oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie peron nr 1. Z powodu wysokich cen zażądanych przez wykonawców zakres inwestycji został ograniczony i nie będzie przebudowy peronu 2.

Inwestycja będzie kosztować ponad 54 miliony złotych brutto. Inwestycję wykona firma Intop Tarnobrzeg.

Budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torowiskiem w okolicy dworca PKP w Skarżysku to jedna z wielu inwestycji, które toczą się lub zaczną się w niedalekiej przyszłości na terenach kolejowych:

Przeczytaj więcej o inwestycjach na terenach kolejowych:

Remont dworca PKP w Skarżysku w 2019 roku (wizualizacje)

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo

Remont dworca PKP: Trwają prace w budynku dworca i wyburzenia na Towarowej

 

 

 

Bezdomne koty potrzebują pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here