Co czuje fakir, czy ręka może przewodzić dźwięki, od czego zależy refleks, jak dźwięki wpływają na postrzeganie świata – tego i mnóstwa innych ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na wystawie „Umysł przyłapany”, która jest otwarta w Miejskim Centrum Kultury.

Tylko przez dwa dni gości u nas wystawa objazdowa, która przybyła do Skarżyska z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest czynna 27 i 28 lipca od 14.00 do 20.00. Komu uda się jeszcze zdążyć na nią w piątek – polecamy! Wstęp jest bezpłatny.

A na wystawę składa się kilkanaście stanowisk, na których można się przekonać, jak z jednej strony ludzki umysł jest sprytny i potrafi sobie radzić z różnymi bodźcami, a jak z drugiej – łatwo go oszukać. Nasze zmysły nie zawsze reagują bowiem tak, jakbyśmy tego chcieli.

Na wystawie można przeprowadzić wiele eksperymentów na samym sobie i dowiedzieć się m.in.:

  • Dlaczego bycie fakirem nie jest takie straszne,
  • Jak czytać słowa napisane alfabetem Braille’a,
  • Jak emocje wpływają na postrzeganie świata,
  • Skąd wiemy, na jakiej wysokości chwycić spadający przedmiot.

O tym, że wystawa jest bardzo ciekawa przekonują nie tylko reakcje dzieci, ale też dorosłych. Eksperymenty i łamigłówki wciągają niezależnie od daty urodzenia.

A kto będzie miał ochotę na więcej zabaw w oszukiwanie własnego umysłu, z wystawy można wziąć broszurkę pt. „Poradnik młodego naukowca” z przykładami ciekawych eksperymentów do przeprowadzenia w domu.

Zapraszamy na wystawę!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here