caloroczne ogrzewanie skarzysko
Całoroczne ogrzewanie jest dostępne w ofercie Celsium
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ładna pogoda w końcówce kwietnia sprawiła, że wiele wspólnot mieszkaniowych postanowiło wyłączyć ogrzewanie. Początek maja przywitał nas jednak chłodnymi temperaturami, które w nocy spadają nawet do 0°C stopni. W mieszkaniach zrobiło się zimno, a my dogrzewamy się farelkami. Czy wiesz, że nie powinno tak być?

Sezon grzewczy już dawno nie istnieje, a dzięki automatyce pogodowej, dostawy ciepła systemowego uruchamiane są zawsze wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustalonego wcześniej poziomu. Nie musisz obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie. Możesz włączyć kaloryfery w wybrane dni, a ciepło, nie tak jak kiedyś, będzie dostarczane niezależnie od pory roku. Koszt to zaledwie ok. 8 zł miesięcznie na mieszkanie. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy telefon do zarządcy budynku. Automatykę pogodową i ciepło systemowe zapewnia Celsium Sp. z o.o. – producent i dostawca ekologicznego ciepła m.in. dla Skarżyska-Kamiennej i Grójca. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści wynikają z tego rozwiązania i jak wygrywać w ciepło–zimno!

Wygraj w ciepło–zimno!

Pogoda w ostatnich dniach płata niemałe figle. W dzień temperatura wzrasta do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu stopni, lecz wieczory, noce i poranki są chłodne. Temperatura potrafi spaść nawet do 0°C stopni! Ładna pogoda w końcówce kwietnia sprawiła, że wiele wspólnot mieszkaniowych postanowiło wyłączyć ogrzewanie. W mieszkaniach zrobiło się zimno. Wydaje nam się, że to odpowiednie przepisy określają rozpoczęcie lub zakończenie sezonu grzewczego i to za nas decyduje się o dostawie ciepła do budynków. Tak było kiedyś – dawniej sezon grzewczy obejmował kilka zimowych miesięcy w roku. Ale te czasy już minęły i sezon grzewczy nie istnieje. O tym, kiedy ogrzewać mieszkanie decydują mieszkańcy, informując o tym zarządcę budynku. W tej chwili wystarczy telefon lub mail, aby w mieszkaniu znów było ciepło.

Ogrzewanie to też oszczędzanie

Nie tylko wiosną mamy takie problemy. Jesienią szybko przychodzą chłodne dni, a my czekamy, aż kaloryfery zaczną znów ogrzewać. Część osób z obawy przed opłatą za ciepłe kaloryfery, nawet w miesiącach przejściowych, nie chce uruchamiać ogrzewania. Złudnie wydaje im się, że zaoszczędzą, a w konsekwencji mogą zapłacić jeszcze więcej. Dzieje się tak, gdy zamiast kaloryferem, dogrzewamy mieszkanie farelką. Pamiętajmy też, że jeśli dopuścimy do nadmiernego wychłodzenia budynku, osiągnięcie ciepła potrwa dłużej i będzie kosztować więcej. Chłodne mury to przy wilgotnym powietrzu duże prawdopodobieństwo wystąpienia grzybów lub pleśni. Kto słyszał o tym, jak długo walczy się z pleśnią na ścianie, ten z pewnością zechce tego uniknąć. Kaloryfer, który w chłodniejsze, wiosenne dni grzeje niemal niewyczuwalnie, osusza powietrze, eliminując ryzyko pleśni. Ponadto w dogrzanym mieszkaniu nie ma kłopotów z suszeniem prania, które w wilgotnych pomieszczeniach suszy się zdecydowanie dłużej, przesiąkając specyficznym zapachem. Warto zadbać o komfort i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych, aby za cenę 1 kostki masła miesięcznie bez zakłóceń czuć domowe ciepło. Koszt waha się w granicach ok. 8 zł na miesiąc dla średniej wielkości mieszkania do 50 m kw. – a jeśli mieszkają w nim 2-3 osoby, wówczas jest to koszt 3-4 zł na osobę.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

– W miesiącach przejściowych, czyli w okresie od maja do września (szczególnie właśnie w maju i na początku września), kiedy temperatura może niespodziewanie spaść, za stale dostarczane ciepło zapłacimy łącznie kwotę ok. 30 zł za ten okres. W skali roku to niewielki koszt, a korzyści są duże. Często, kiedy przychodzą chłodniejsze dni, mieszkańcy nie wiedząc, że nie obowiązują już sezony grzewcze i ciepło dostarczane jest przez cały rok, ratują się, dogrzewając własnym ogrzewaczem, a to mniejszy komfort i większe koszty – mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy spółki Celsium.

Jak działa automatyczne ciepło?

W budynkach wielorodzinnych, obiektach biurowych, instytucjach zasilanych ciepłem systemowym z sieci Celsium, każdy węzeł cieplny wyposażony jest w specjalne, zewnętrzne czujniki temperatury. Jeśli za oknem temperatura spada poniżej zaprogramowanego poziomu, informują one system cieplny, aby samoczynnie uruchomił ogrzewanie. Z kolei kiedy nadchodzą cieplejsze dni, a na zewnątrz temperatura wzrasta – kaloryfery przestają ogrzewać i opłaty nie są naliczane. Rozwiązanie to określa się jako automatykę pogodową, czyli automatyczny sposób sterowania dostawą ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapewnić ciepło w naszym domu również w chłodniejsze dni i noce – wiosną, latem i jesienią. Przy obecnych zmianach klimatycznych, a co za tym idzie, często kapryśnej i zmiennej pogodzie, takich dni mamy coraz więcej i zdarzają się one nawet na półmetku wakacji.

– Tegoroczny maj jest bardzo kapryśny, ale niepewność pogody i znaczące spadki temperatury w okresach przejściowych, a także i w sezonie letnim, zdarzą się coraz częściej. Niejednokrotnie towarzyszy im wysoka wilgotność powietrza, która negatywnie wpływa na komfort cieplny w mieszkaniach lub miejscach pracy. Dzięki automatyce pogodowej, ogrzewanie samoczynnie się włączy, gdy temperatura spadnie poniżej poziomu ustalonego przez mieszkańców. Zazwyczaj jest to 12°C, ale to od nas zależy jaką temperaturę sobie ustalimy. To temperatura wskazuje, kiedy ogrzewanie się uruchomi, a kiedy zostanie wyłączone, zapewniając przy tym pełną wygodę mieszkańcom – dodaje Dagmara Nowak-Trochimiuk.

Opłaty za zużycie ciepła w miesiącach przejściowych naliczane są wtedy, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła do budynku. Warto zadbać więc o komfort cieplny w mieszkaniu i zapewnić sobie i bliskim wygodę, zwracając się do zarządcy budynku, by włączył w naszym budynku ciepło systemowe.

Szczegóły na stronie Celsium:

http://www.celsium.pl/oferta/dla-klienta/caloroczne-cieplo

oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/CelsiumZielonaEnergia/

caloroczne ogrzewanie skarzysko
Całoroczne ogrzewanie jest dostępne w ofercie Celsium

 

Artykuł sponsorowany