bartosz janowski
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Bartosz Janowski, skarżyszczanin i uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, który uratował życie swojej sąsiadce uwięzionej w palącym się domu, otrzymał gratulacje od strażaków i władz.

Bartosz Janowski, jak twierdzi, interesuje się ludźmi i zapewne nie pozostało to bez wpływu na jego szybką decyzję – pomóc sąsiadce z ulicy Racławickiej wydostać się przez okno z płonącego domu. – Krótko mówiąc, uratował kobiecie życie. Jej samej ciężko byłoby wydostać się przez okno – mówi Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskiej straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło 2 lutego br. Pożar wybuchł w domu jednorodzinnym na ulicy Racławickiej znajdującej się na pograniczu Skarżyska-Kamiennej i Skarżyska Kościelnego. Bartosz, który również mieszka na tej ulicy, wracał akurat ze szkoły i ruszył na pomoc sąsiadce i pomógł wyjść jej z domu.

eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

On sam o swoim zaangażowaniu nie poinformował nawet strażaków, którzy przybyli z pomocą. – To nasz cichy bohater. Niczym się nie pochwalił. O wszystkim dowiedzieliśmy się od rodziny poszkodowanej kobiety. Dziękujemy za docenienie Bartka. Jesteśmy dumni z takiego ucznia – powiedziała Martyna Maćkowiak, dyrektor I LO, w którym uczy się Bartosz.

Skromnego bohatera w poniedziałek docenili wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, starosta skarżyski Jerzy Żmijewski oraz strażacy na czele z komendantem powiatowym Marcinem Machowskim. – Postawa Bartosza jest jak najbardziej godna pochwały, ponieważ to tak naprawdę postawa rzadko spotykana – stwierdził ten ostatni.

Poza gratulacjami Bartosz otrzymał nagrody rzeczowe i… propozycję wstąpienia w szeregi straży. On sam jednak ma plany bardziej związane z humanistyką. Do klasy o takim właśnie kierunku chodzi do Erbla. Interesuje go literatura polska (ulubiony autor to Witkacy), teatr (należy do Teatru „Bez Maski” z MCK), muzyka (jego ulubione kapel to Lao Che i nasz skarżyski happysad). Jest też zapalonym autostopowiczem. – Generalnie, interesują mnie ludzie – dodaje.

Dołączamy do gratulacji!

Bartosza Janowski za swój czyn otrzymał od prezydenta RP Medal za Ofiarność i Odwagę. Czytaj więcej tutaj: Bartosz Janowski, bohater ze Skarżyska, odznaczony medalem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

bartosz janowskibartosz janowskibartosz janowski

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here