Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko kiedyś i dziś, czyli jak zmieniło się nasze miasto od 2009 roku. Kilka miejsc, które wyglądają inaczej. Jedne zupełnie inaczej, a inne – jedynie trochę. To pierwsza część cyklu Challenge 2009–2019. Wkrótce kolejne.

W 2019 w internecie, szczególnie na Facebooku, modne stało się porównywanie różnych miejsc, rzeczy i zjawisk, jak wyglądają obecnie, a jak wyglądały dziesięć lat temu. Challenge 2009–2019, bo tak się nazywa, podjęliśmy również my i postanowiliśmy pokazać, jak w tym czasie zmieniły się niektóre miejsca w Skarżysku-Kamiennej.

Wybraliśmy kilkanaście zdjęć wykonanych w 2009 roku, ewentualnie w latach sąsiednich, ale każde z nich przedstawia Skarżysko takim, jakim było właśnie w 2009 roku.

Skarżysko kiedyś i dziś: Dworzec PKP i okolice

Od 2009 okolice dworca PKP zmieniały się diametralnie. W 2012 zakończono przebudowę okolic dworca od strony Przydworcowego. Dziś mamy przystanki, parking, lokomotywę, a kiedyś były to zaniedbane miejsce ze starymi budynkami i basenem przeciwpożarowym.

Foto kiedyś: FotoPolska

 

Metamorfozę przeszedł budynek kolejowy, w którym obecnie mieści się przychodnia lekarska Alfa.

Foto kiedyś: FotoPolska

 

Foto kiedyś: FotoPolska

 

Sprzed dworca zniknął kultowy, bo z pewnością można tak powiedzieć, bar U Kacego, który teraz mieści się na ul. Sokolej naprzeciwko piekarni Batmar.

Foto kiedyś: FotoPolska

 

Nie ma też już zbiornika wody przeciwpożarowej, a na jego miejscu jest parking.

Foto kiedyś: FotoPolska

 

W okolicach dworca i na nim samym planowane lub już przeprowadzane są kolejne zmiany. Dobiega końca przebudowa perony 3, planowany jest remont budynku dworca. Problemy wystąpiły w przypadku budowy tunelu pieszo-rowerowego pod torami.

O tym przeczytać można tutaj: Dworzec PKP Skarżysko-Kamienna

 

Skarżysko kiedyś i dziś: Centrum handlowe Hermes

Całkowicie inaczej wygląda również dom handlowy Hermes, który został znacznie rozbudowany. Otwarcie „nowego” Hermesu nastąpiło w 2013 roku.

Na początek jedno ujęcie, w zimowej scenerii. Wkrótce kolejne porównania Hermesa kiedyś-dziś.

Foto kiedyś: FotoPolska

 

Skarżysko kiedyś i dziś: Z wizytą na Siódemce

Droga krajowa nr 7 i jej okolice to miejsce, które ulega zmianom od kilkunastu lat. Obecnie trwają prace, na które wszyscy czekamy najbardziej, czyli budowa obwodnicy Skarżyska. Siłą rzeczy zmianie ulega krajobraz wokół Siódemki.

Stacja paliw Bliska. Kiedyś był to CPN. Obecnie w tym miejscu przebiegać będzie nowy ślad drogi ekspresowej S7.

 

Tutaj zmieniło się (na razie?) niewiele. Nie ma już Statoila, którego stacje zmieniły właściciela i markę. Teraz tankujemy na Circle K.

Nie ma też już Brico Depot. Sklep, który otwarto w 2009 roku, został przemianowany na Castoramę w 2013 roku. Przy okazji został rozbudowany. Obie sieci handlowe należą do jednej firmy.

 

Skarżysko kiedyś i dziś: Miała być hala sportowa – jest centrum handlowe

W miejscu centrum handlowego Talgo przez wiele lat stał szkielet niedokończonej hali sportowej. Jej potoczna nazwa to „langerówka”, od nazwiska Lubosława Langera, obecnie prezesa spółdzielni mieszkaniowej, a niegdyś prezydenta i naczelnika Skarżyska. Budowę podjęto za jego kadencji i stąd nazwa.

Centrum handlowe Talgo otwarto w 2011 roku. Wśród sklepów jest też supermarket Kaufland. To właśnie mniej więcej na jego miejscu miała być hala sportowa. Dziś mamy i Kauflanda, i halę, którą ostatecznie wybudowano u zbiegu ulic Sienkiewicza i Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

 

2 KOMENTARZE

  1. A teraz podobne porównanie na Kamiennej. Jak padły zakłady to poza paroma ulicami i elewacjami urzędów jest gorzej, jak za komuny, z czego najbardziej ponure widoki to puste kamienice po „Anglikach” (zwłaszcza 3-go maja i towarowa) oraz pustka po zakładach. Pudrowany trup.

  2. Jest lepiej ale sa ulice, które są gorsze niż na wsi np. Pułaskiego oraz oraz ulica przy parku, jak również park wymaga dużej poprawy bo tak naprawdę nie ma gdzie iść odpocząć. W parku jest zaniedbane, fontanna nie działa, pełno w niej śmieci. Skarżysko to same blokowisko więc potrzebna jest modernizacja aby polepszyć standard życia mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here