BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Skarżyskie przedszkolaki i uczniowie szkół po raz jedenasty radzili wszystkim, jak prowadzić zdrowy tryb życia, a przy okazji udowodnili, że są utalentowani wokalnie. Ich występy podziwiała publiczność złożona z wychowawców, rodziców i dziadków.

Zadaniem postawionym przed uczestnikami tegorocznej edycji festiwalu i ich opiekunami było przygotować utwór o tematyce zdrowotnej nawiązujący do hasła roku Światowej Organizacji Zdrowia – „Zdrowie dla wszystkich”.

Na scenie patio MCK wystąpiło jedenaście zespołów przedszkolnych i dwa szkolne. Wśród kompozycji był zarówno utwory w pełni autorskie, jak i przeróbki znanych hitów z nawiązującymi do tematyki zdrowotnej tekstami. Jak się można było spodziewać, najczęściej przerabiano „Miłość w Zakopanem” Sławomira.

Jury w składzie: Ewa Krakowiak, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK oraz Anna Chrzanowska, dyrektor Sanepidu, nie miało łatwego zadania, ale werdykt podjąć musiało.

XI Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2018 – laureaci:

Przedszkola:

I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało utwór pt. „Żyj zdrowo”. W występie udział wzięły Patrycja Kapusta oraz Wiktoria Pacek. Opiekunką grupy była Magdalena Kolasa.

II miejsce Przedszkole Publiczne nr 3 w Skarżysku, które zaśpiewało utwór „Zdrowe dzieci”. Na scenie wystąpiły Eliza Perkosz, Alicja Kuśmierczyk i Lena Majcher. Opiekunką grupy była Justyna Klimaszewska-Malik.

III miejsce Przedszkole Publiczne nr 6 w Skarżysku. W występie udział wzięły Lena Nawrocka, Ewa Wojcieszek i Maria Łyczek, które zaśpiewały „Zdrową piosenkę”. Opiekunką grupy była Małgorzata Koperek.

Szkoły

Wyróżnienie otrzymały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku: Patrycja Zięba, Oliwia Niewczas, Julia Zięba, Julia Kamińska i Oliwia Jarosz, które wykonały utwór „Zdrowotny blues”. Opiekunem grupy była Ewa Kopeć.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Skarżysko-Kamienna, a sponsorem nagród dla zwycięzców było Starostwo Powiatowe w Skarżysku.

XI Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu został zorganizowany organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z  Miejskim Centrum Kultury, Polskim Czerwonym Krzyżem, Gminą Skarżysko-Kamienna oraz Starostwem Powiatowym. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski oraz prezydent miasta Konrad Krönig.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here