Nostress – film dokumentalny o historii zespołu happysad do obejrzenia w sieci

1268
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zespół happysad opublikował na YouTube film dokumentalny pt. „Nostress” pokazujący historię zespołu w początkowych latach istnienia. W filmie zobaczymy też migawki z pierwszych występów na muzycznej scenie Skarżyska.

Film dokumentalny „Nostress” został wydany wraz z pierwszym koncertowym wydawnictwem zespołu „Na żywo w Studio” z 2008 roku. Teraz możemy go zobaczyć również na YouTube.

Film jest świetną okazją, aby bliżej poznać początki wywodzącej się ze Skarżyska-Kamiennej kapeli. Wśród migawek z koncertów, zza kulis, z tras koncertowych są też nagrania i zdjęcia z pierwszych lat działalności zespołu.

Wszystko zaczęło się w licealnych czasach Kuby Kawalca i Łukasza Ceglińskiego, wówczas uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku, czyli Erbla. Zespołem, który dał początek obecnemu happysad, był HCKF, czyli Hard Core’owe Kółko Filozoficzne. Dalej dowiadujemy się, że wcześniejszą nazwą grupy było Happy Sad Generation, a potem kariera zespołu nabrał rozpędu i trwa w najlepsze do dziś.

O historii zespołu, jak przystało na frontmana, najwięcej opowiada Kuba Kawalec. We wspomnieniach wspiera go Łukasz Cegliński, a swoje dorzuca Artur Telka, czyli trzeci rodowity skarżyszczanin w zespole.

O zespole w samych superlatywach wypowiadają się też prawdziwe tuzy polskiej sceny muzycznej, jak choćby Muniek Staszczyk czy Krzysztof „Grabaż” Grabowski, oraz dziennikarze muzyczni.

Film zrealizowała niezależna grupa filmowa Fabryczna ART.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here