Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, obchodzone corocznie od 22 do 26 listopada, były okazją do odznaczenia krwiodawców. Cieszy to, że do tych, którzy krew oddają od lat, dołączają młodzi.

W ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK odbywają się uroczyste akademie, na których władze PCK oraz samorządowcy dziękują tym, którzy oddają krew i działają na rzecz krwiodawstwa.

W poniedziałek na akademię do Miejskiego Centrum Kultury zaprosił Oddział Rejonowy PCKL w Skarżysku. Krwiodawcom dziękowali lokalni działacze PCK oraz władze miasta. Krwiodawcom o długim stażu wręczono krzyże zasługi. Otrzymali je:

Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi:

  • Piotr Wikło

Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi:

  • Rafał Brzozowski
  • Przemysław Maciałczyk

Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi:

  • Albert Bilski
  • Michał Śliwa
  • Mateusz Mik

Nie zapomniano także o uczniach skarżyskich i suchedniowskich szkół średnich oraz ich opiekunach, którzy oddają rokrocznie krew w ramach akcji „Młoda krew ratuje życie”, jak również o sponsorach, którzy wspierają akcje krwiodawstwa.

Podziękowania trafiły także na ręce władz miasta, skarżyskich instytucji oraz krwiodawców z klubu krwiodawców działającego przy Mesko oraz motocyklistów z klubu Road Runners MC, którzy również licznie oddają krew i organizują coroczną akcję Motoserce.

O oprawę akademii zadbali uczniowie Zespołu Szkół transportowo-Mechatronicznych, którzy poza występami muzycznymi i tanecznymi przedstawili wiele faktów dotyczących krwiodawstwa na przestrzenie wieków.

Kilka dni wcześniej podobna akademia odbyła się na szczeblu wojewódzkim, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wśród tam odznaczonych byli również skarżyscy krwiodawcy:

  • Barbara Lipnicka – Srebrny Krzyż Zasługi
  • Sławomir Winiarski – Srebrny Krzyż Zasługi
  • Leszek Kępa – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • Maciej Szaraniec, opiekun z II LO w Skarżysku – I miejsce za najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa w turnieju „Młoda krew ratuje życie”

Gratulacje dla krwiodawców!

Barbara Lipnicka PCK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here